Adl Belge Belgelendirme Danışmanlık ve Eğitim Firması
  • Adl Belge Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri
  • 0541 678 36 19 - 0216 390 22 32
  • info@adlbelge.com
CE Belgesi [medikal] Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 13485 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 27001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 45001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  

ISO 14001 Eğitimi

Eğer amacınız sadece iso 14001 eğitim katılım sertifikası almaksa eğitim taleplerinize olumlu yanıt verebilmemiz pek mümkün değil. Fakat bunun yerine gerçekten iso 14001 standardını anlamak ve uygulamak için eğitim almayı hedefliyorsanız o zaman okumaya devam edin, doğru yerdesiniz.

Az sayıda kişi ve firmaya eğitim vermeyi tercih ediyor olmamız nedeniyle eğitim vereceğimiz firmaların iso 14001 öğrenme ve uygulama noktalarında istekli olması koşulunu tercih ediyoruz. Böylelik ne sizin yatırımınız ve zamanınız, nede bizim gayretlerimiz boşa gitmemiş oluyor. Bu tercihimiz ile müşteri ihtiyaç ve beklentilerini tam eşleştirmiş oluyoruz.

İnanın bugüne kadar bu prensibimizden ötürü pişmanlık yaşan kimse de olmadı. Evet bu giriş bölümünde hem fikir olduğumuza göre hala buradaysanız okumaya devam etmenizi öneriyorum.

Kurumsal ISO 14001 eğitimi almayı planlıyorsanız, ya iso 9001 kalite yönetim sisteminiz uygulanıyordur ve bir şekilde iso 14001 belgesini de almak gerekiyor veya iso 9001'e de henüz sahip değilsiniz demektir.

Bu durumda önümüzde iki olasılık yer alıyor.

Bu olasılıkların birincisi, eğer henüz iso 9001 eğitimi almadıysanız öncelikle iso 9001 eğitimiyle başlamanız gerekir ya da iso 9001 ve 14001 eğitimlerini birlikte almayı düşünmeniz gerekiyor demektir.

Yok siz daha önceden kalite eğitimi aldıysanız bu durumda iso 14001 için alacağınız eğitim çok daha kolay olacaktır.

Burada henüz sözünü etmediğim üçüncü seçenek ise, kendinizi geliştirmek amacıyla eğitim almayı istiyor olmanızdır.

Burada belirtmem gerekir ki, AdlBelge olarak bireysel eğitimler düzenlemiyoruz. Çünkü bunlar grup eğitimlerini gerektiriyor. Bu tümüyle farklı bir organizasyon anlamına gelir.

Neredeyse bu tamamen farklı bir iş koludur. Bir danışmanlık ve eğitim firmasının bireysel grup eğitimleri verebilmesi için ayrıca en az 10 kişilik bir eğitim odası,buna uygun masa ve sandalyeler ve projeksiyon cihazı gibi yatırımlar yapması gerekir.

İşin maliyet kısmı sadece bununla bitmiyor. Bireysel eğitim talepleri her standard türü için farklı. ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001, ISO 45001 eğitimlerini ayrı, bunların temel eğitimlerini ayrı, iç denetçi eğitimlerini ayrı planlamanız gerekiyor.

iso 14001 eğitiminin sırrı nedir

Burada da bitmedi. Eğitim günleri için hafta içi gündüz ayrı, hafta içi akşam ayrı ve hafta sonları ayrı olarak eğitimleri planlamak gerekiyor. Bireysel eğitimlerin illere ve hatta İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olarak farklılıkları ve ulaşım koşullarıda düşünüldüğünde bu eğitim planlaması çoğu zaman başlamadan bitiyor.

İşte bu nedenle bireysel eğitim talepleri için aradığınız belgelendirme, danışmanlık ve eğitim firmalarıyla bir türlü istediğiniz zaman, fiyat ve şartları sağlayamıyorsunuz.

Şimdi burada hem eğitim isteyen bireyler hemde kuruluşlar haklı değil mi?

Üstelik bu eğitimlerin pek çoğu (iso 14001 eğitimide dahil) sadece "kişisel iso belgesi" almak isteyen bireylerden gelen taleplerden oluşuyor.

Kişisel ISO Belgesi Nedir? Bu konuyu yeri gelmişken hemen bir açıklama getirmek istiyorum. Kişilere özel iso belgesi diye bir tanım yoktur. Bireysel iso belgesinin anlamı, eğitim katılım sertifikası olmaktadır. Bu bazen baş denetçi sertifikası, bazen iç denetçi sertifikası bazente temel eğitim katılım sertifikasıdır. ISO belgeleri sadece firmalara veriliyor.

Dolayısıyla eğer iso kalite eğitim katılım sertifikası almak istiyorsanız öncelikle kendinize yakın, uygun tarih ve fiyatlı bir eğitim seçmeniz gerekiyor. Ancak bu eğitimlerin çoğu malesef gerekli minimum maliyeti karşılayacak sayıya ulaşamadığından ya iptal ediliyor veya erteleniyor. Bu durumda sizin henüz tarihi belli olmayan bir sonraki eğitim tarihi belirsizlik ve strese neden olabiliyor.

Çoğu kez bireysel eğitim için talepte bulunan kişilerin gerçekte amaçlarının sadece eğitim sertifikası edinmek olduğunu aslında eğitimini almaya çalıştıkları kalite yönetim sistemini öğrenmek ve uygulamak olmadığını anlıyorum.

Benim eğitim verme tercihim, gerçek anlamda iso 14001 eğitimlerini aldıktan sonra çevre yönetim sistemini kurmayı kendi bilgi ve yetenekleriyle başarmak isteyen kişi veya firmalar. Az önce kişilere eğitim vermiyorum demiştim. İşte burada bir istisna bulunuyor.

ISO 14001 veya herhangi bir yönetim sistemi konusunda gerçekten danışman olmak veya kariyerini geliştirmek amacıyla öğrenmek isteyen bireylere en fazla iki ancak tercihen birebir olmak üzere merkez ofisimizde gerekli eğitimleri veriyoruz. Ancak bu durumda eğitim fiyatı grup eğitimlerine oranla yüksek oluyor. Dilerseniz burada bulunan eğitim talep formunu kullanarak size özel iso 14001 eğitim fiyatını öğrenebilirsiniz. Size özel dedim zira bu eğitim sonucunda ne istediğinizi anlamamız bizim için en önemli fiyat belirleme verisi oluyor. Süre ve içerikler değişebiliyor.

ISO 14001 temel, kurulum ve uygulama eğitimlerimizinde temel eğitim kurgusu aynen iso 9001 eğitimi sayfamızda açıkladığımız gibidir. tamamen sonuç odaklı. Evet hem hazır balık veriyoruz (hazır örnek iso 14001 dokümanlarını katılımcılara vererek) ama eğitim sonunda balık tutmayı da öğretmiş olmayı umuyorum. Ummaktan daha fazlasını yaparak hedefliyorum ve her eğitim sonunda katılımcılara teker teker, hemen şimdi bu eğitimden sonra kendiniz iso 14001 çevre yönetim sistemini kurabileceğinize inanıyor musunuz diye mutlaka soruyorum.

Özetle amacınız eğer gerçekten öğrenmek ise ister kurumsal isterseniz bireysel olarak hemen teklif alabilirsiniz.

İnanın gerçekten en önemlisi öğrenmeyi istiyor olmak, eğer öğrenme isteğiniz yoksa başarılı olmanız elbette ne benim nede sizin için mümkün olmayacaktır.

Eğer yeterli isteğe sahipseniz her şeyi başarabilirsiniz. Çoğu insan hayatta sadece isteksizlik yüzünden başarısız olur. Az da olsa daha istekli olanlar, kaplumbağa örneğindeki gibi yavaş ama sürekli yürüdüklerinden günün birinde tavşanı geçerler. Kaplumbağa bu yönüyle tam bir adanmışlık örneği gösterir.

Aslında bu motive olmanın en temel sırrıdır. İstekli değilseniz bile istekli görünmeye zorlayın kendinizi. Beynin nöron yapısı öğrenmek için istekli gibi davrandığınızda bunu gerçek olarak algılamaya başlıyor. Çok az insan bunu dener kendisinde fark eder ve farklı olmak amacıyla en büyük adımı atmış olur. Bu gerçeği fark edecek çoğu kişi tam olmak üzereyken bırakır aslında.

Aslında herşey bitti olmuyor dediğiniz an tamda güneşin doğumunda önce olduğu gibi gecenin en karanlık anıdır. ISO 14001 eğitimiyle bunların ne alakası var demeyin. Her şey eğitim ile başlar. Öğrenme ile başlar. Başlamak ise bitirmenin yarısıdır.Ancak bu adanmayı gerektirir.

Yeterince adanmışsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.

Peki isteğiniz yok ama öğrenmeyi de istiyorsanız o zaman ne olacak? Eğer kendinizi istekli olmaya zorlarsanız bir süre sonra ayağa kalkar önce yürümeye sonra da koşmaya başlarsınız.

ISO 14001 eğitimi almak mı? İnanın en kolayı bu, zor olan isteği edinebilmek.

Buraya kadar okuduysanız, muhtemelen iso 14001 eğitim fiyatımızın yüksek olduğunu düşünüyorsunuz. Size önyargılarınızı bir kenara bırakıp iso 14001 eğitim fiyat teklifi almanızı öneriyorum.