ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • 0541 678 36 19 - 0546 678 36 19
  • info@adlbelge.com - 0216 390 22 32
hafta sonu online sertifikalı bas denetçi eğitimleri başlıyor
CE Belgesi [medikal] Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 13485 Sertifikası Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 27001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 45001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  

Hafta Sonu Online Sertifikalı Baş Denetçi Eğitimlerine Katılmak İster Misiniz?

Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri zoom uygulaması üzerinden online baş denetçi eğitimlerine katılarak uluslararası geçerli (akredite) baş denetçi sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Baş denetçi eğitimlerinden sonra katılımcılara tüm Dünya da geçerliliği olan Exemplar Global akreditasyonlu baş denetçi sertifikası verilmektedir. Baş denetçi sertifikası alım seçenekleri sadece ISO 9001: 2015 IRCA onaylı baş denetçi eğitim kurslarına katılmak değildir.

Exemplar Global kuruluşu tarafından yetkili eğitim firmalarının programını tamamlayıp sınavından geçtiğinizde alabileceğiniz sertifikalarında geçerliliği IRCA onayı gibidir.

Baş denetçi olmanın şartları arasında sırasıyla söylersek, öncelikle bu mesleğin zorluklarını bilmek, gerçekten istekli olmak, tam gün sürebilecek denetimler karşısında yılmamak, ISO baş denetçi eğitim kurs programını tamamlamak ve sınavını geçmek, aday denetçilik stajlarını tamamladıktan sonra da bir belgelendirme kuruluşunda çalışmaktır. Kısaca işleyiş bu adımlarla ilerleyecektir. Bu sürecin sonunda sabreden ve başarı gösterenler mutlaka baş denetçi olabilme imkanı elde edeceklerdir.

Exemplar Global Certification LogoZoom, iki veya daha fazla kişinin uzaktan bilgisayarlarını sesli ve görüntülü olarak birbirine bağlayarak online toplantı, eğitim, görüşme gibi faaliyetlerini yapmaya yarayan programa denir. Uzak bağlantıyla veri alışverişi yaparak meeting yapmayı mümkün kılan farklı programlarda mevcut. Baş denetçi sertifikası ister kuruluş isterse bireysel seviyede çeşitli iş imkanlarını da beraberinde getirmektedir.

Bu mevcut işinde terfi etmek veya farklı bir kuruluşta maaşlı baş denetçi olarak çalışmak ve ek denetim gelirleri elde etmek şeklide kişinin kariyer hedeflerine de bağlıdır.

Baş denetçi eğitimleri sadece kişiler değil zaman zaman çalışanlarını kalite yönetim sistemleri hakkında daha fazla tecrübe ve uygulama yetkinliğine sahip olabilmeleri amacıyla kuruluş tarafından da aldırılabilmektedir.

Ancak günümüzde online eğitim amacıyla en çok kullanılan program zoom olmaktadır. Bunun en temel nedeni güvenli ve kullanımının sade ara yüzü sayesinde kolay olmasıdır.

zoom logo

Online eğitimler Zoom uprogramı üzerinden uzak bağlantı ile verilmektedir. Sizde eğitimlere online katılmak istiyorsanız Zoom uygulamasını bu linkten indirebilirsiniz. Biizmle iletişime geçtikten sonra e-mail adresinize gönderilecek eğitim kayıt talep formunu doldurduktan sonra size Zoom eğitim katılım bağlantısı gönderilmektedir.

Zoom uygulaması ile uzaktan eğitim aldığınızda kendi yerinizin rahatlığını kullanabilirsiniz. Ayrıca hafta sonu eğitimlerimizle birlikte kısa süre içerisinde baş denetçi sınavına girerek baş denetçi ünvanı kazanabilirsiniz.

Baş Denetçi Kime Denir? Baş Denetçi Eğitimi Nedir?

Yönetim sistemlerinin üçüncü taraf denetimlerinde denetçi kuruluşu temsilen denetimleri planlayan ve gerçekleştiren kuruluştan bağımsız dış denetçilere baş denetçi denir.

Baş denetçi olmak için ISO 19011: 2018 yönetim sistemleri tetkik kılavuzu müfredatına uyumlu hazırlanan planlı sertifika programlarına kayıt olarak alınan eğitimlere de baş denetçi eğitimi denir.

Aynı zamanda ISO kalite yönetim sistemlerinin belgelendirme denetimlerinde firmanızı ziyaret ederek tetkikleri gerçekleştiren ve uluslararası geçerli denetçi sertifikasına sahip yönetim sistemi denetçileridir.

Baş Denetçi Olmak İçin Gerekenler

Çeşitli eğitim programlarına uzaktan kendi konforunuzda online veya birebir ya da grup olarak yüz yüze yapılan eğitimlere kayıt olarak ilk adımı atmış olursunuz. Baş denetçilik bir meslek dalı haline gelmiştir. Bu mesleğe ilk adımı atmak için sertifikalı eğitimlere katılmanız gerekir.

ISO 9001 kalite yönetim sistemi baş denetçi eğitimi

ISO 9001 kalite yönetim sistemi gibi standartların kuruluşlarda üçüncü taraf denetimlerini yapabilmek için alınan eğitime baş denetçi eğitimi denir.

Eğitimlerinizi tamamladığınızda online sınava tabi tutularak en az yüzde 50 oranında başarı göstermeniz durumunda baş denetçi sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

Fiilen denetimlere katılabilmek amacıyla ise belli bir saat/süre boyunca staj tetkik denetimlerine katılmanız, kısaca tecrübe edinmeniz gerekir.

Tüm bu sürecin sonunda ise baş denetçi olarak çeşitli belgelendirme firmalarının iş ilanlarına CV'nize sertifikanızı ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Baş denetçilerin maaşları daha çok ay süresince gerçekleştirdikleri denetimlerin yoğunluğuna bağlı olmaktadır.

Elbette deneyimli ve konusunda uzman seviyesinde tecrübeye sahip baş denetçilerin maaşları ile işe yeni başlayan denetçi maaşları birbirinden farklı olacaktır. Firmanızda çalıştığınız süreninde maaşınıza etki ettiğini unutmamalısınız.

Kariyer ve kişisel gelişim performansınızı geliştirmek de ayrı bir etkendir. Kendinizi denetim sistemleri konusunda geliştirmeli yetkinliğinizi sürekli artırmalısınız.

Zoom Uygulaması ile Online Baş Denetçi Eğitimleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Online eğitimlere katılmak için bilgisayarınıza zoom uygulamasını indirip kurmanız zorunludur. Ancak bu gözünüzü korkutmasın çünkü zoom programı kurulması ve kullanması çok basit ve sade bir yazılımdır.

Elbette öncesinde planlanmış eğitimlerimizden birine başvuru yapmalı ve eğitim kayıt formunu doldurarak bize iletmelisiniz.

Kayıt formu ve ödeme sonrasında eğitim katılım bilgileriniz ve zoom bağlantınız e-mail adresinize gönderilecek ve size kurs hakkında bilgi verilecektir.

Uluslararası Geçerli Baş Denetçi Sertifikası Nasıl Alınır?

Akredite, akreditasyonlu demek uluslararası geçerliliğe sahip sertifikaları ifade etmektedir. Akredite bir eğitim kuruluşuna başvuru yaparak uluslararası geçerliliğe sahip denetçi belgesi alabilirsiniz.

Çoğu kimse baş denetçiliğin sadece IRCA onaylı olduğunu düşünmektedir. Ancak farklı akredite kuruluşlar da mevcuttur. Bunlar ile ilgili bilgi TURKAK resmi web sitesinde onaylı kuruluş rehberinde yer almaktadır.

Baş Denetçi Sertifikası Nasıl Sorgulanır?

Sertifikalarınızı kurs merkezinden online, telefon veya e-posta ile sorgulayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta sertifikanızın değil eğitimi aldığının firmanın akretitasyona sahip olup olmamasıdır.

Denetim eğitim kuruluşu onaylı ise baş denetim sertifikası vermeye yetkilidir demektir.

Nasıl Baş Denetçi Olunur?

Baş denetçi eğitim kurslarına dahil olup kurt bitiminde düzenlenen online sınava katılmanız ve %50 üzerinde başarı elde etmeniz şarttır. Sınava katılmadan alacağınız sertifikaların geçerliliği olmamaktadır. Ayrıca sınavdan başarısız olmanız durumunda tekrar sınava girme fırsatınız olmaktadır.

Eğitim İçeriğinde Neler Var?

Temel olarak ISO 19011:2018 yönetim sistemleri tetkik kılavuzunda yer alan yönergelere uygun müfredat çerçevesinde hazırlanan eğitim içeriklerimiz alanında Türkiye'nin en iyi kuruluşlarının profesyonellerinin yer aldığı komite tarafından hazırlanmaktadır.

Ancak genel olarak temel ve teknik konuların, saha çalışmalarının da yer aldığı bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Eğitim Tarih ve Süreleri

Eğitim tarih ve süreleri belirlidir. Her hafta sonu ayrı bir denetim eğitim programı açılarak web sitemiz üzerinde duyurulmaktadır. Eğitim saatleri ve süresi size kurs öncesinde bildirilmektedir.

ISO 14001 çevre yönetim sistemi baş denetçi eğitimi

Gün olarak hafta sonu online kurslar verilmekte olup katılımcı sayısı ve özel durumlara bağlı olarak hafta içi de kurs kaydı açılmaktadır.

Planlı eğitimlerimizi ve eğitim dönemlerini bu sayfanın en üstünden takip edebilirsiniz.

Baş Denetçi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Her standard için farklı eğitim ücretleri olup genel bilgi olarak eğitim ücretleri bireysel veya kurumsal katılıma göre farklılık gösterebilmektedir.

Genellikle KDV hariç baş denetçi eğitim fiyatlarımız 2000 TL ile 5000 TL arasında değişebilmektedir. Elbette tek veya birden fazla standard için sertifikalı baş denetçi olmak istiyorsanız size verilen ücretler değişiklik gösterebilir.

Eğitim ücretlerinizi kredi kartıyla online ödeyebilir veya taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için size ileteceğimiz güvenli ödeme linklerini kullanabilirsiniz.

Farklı bir ödeme seçeneği de havale eft yoluyla ödeme imkanı sağlamamızdır. Ancak havale eft yoluyla ödemelerde taksit imkanı bulunmamaktadır. Ek olarak havale ile eğitim ödemelerinde %5 ekstra indirim uygulanmaktadır.

Online Eğitimlerin Fiyatları Daha Mı Uygun?

Maliyetleri düşünüldüğünde evet online alacağınız eğitimler fiyat olarak daha hesaplı olmaktadır. Çünkü eğitimci kuruluş yer ve diğer giderlerinden finansal anlamda artılar sağlar ve bunu kurs ücretlerine yansıtır. Maliyetlerdeki bu düşüş uzaktan online eğitimlerde ciddi indirim sağlamaktadır.

Mevcut baş denetçi eğitim ücretlerimiz bu maliyete göre hesaplanarak oluşturulmuştur.

Özet

Baş denetçi olma şartlarının en önemlisi IRCA ve Exemplar Global gibi onaylı baş denetçi eğitimleri düzenleyen firmaların ISO 9001: 2015 baş denetçi eğitimine kayıt olmaktır. Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan katılımcılara baş denetçi adayı denir. Baş denetçi ise aday deentçiliği gerekli stajları gerçekleştirerek hazır durumdaki denetçilere denir. Baş denetçiler çalıştıkları kuruluşların belirlediği maaşları alırlar. Bu aylık maaş ve kazanılacak para miktarı karşılıklı görüşmeye bağlı olup, İngilizce bilmek, denetim tecrübesi ve birden fazla kalite yönetim sistemi baş denetçi sertifikasına sahip olmak niteliklerine göre değişebilecektir.

ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

ISO 9001 kalite yönetim sistemi baş denetçisi olmak istiyorsanız ilgili eğitim programlarımıza kayıt yaptırabilirsiniz. Kalite yönetim sistemi baş denetçi güncel eğitim ücretlerimiz 1 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli olup 2000 TL + KDV' dir.*

ISO 22000:2018 gıda güvenliği yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

Gıda güvenliği sektöründe baş denetim yapabilmek için açılan kurslarımıza kayıt olarak sertifikanızı alabilirsiniz. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemleri için baş denetçi olarak çok sayıda gıda firmasına iş başvurusunda bulunabilir veya yolunuza belgelendire kuruluşlarındaki iş ilanlarını değerlendirerek devam edebilirsiniz.

ISO 22000 baş denetçi eğitim fiyatımız 2000 TL + KDV'dir.*

ISO 14001:2015 çevre yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

ISO 14001: 2015 çevre yönetim sistemlerinin bağımsız denetimlerinde geçerli baş denetçi sertifikası için eğitim katılım fiyatı 2000 TL + KDV'dir.*

ISO 45001:2018 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

Kısaca İSG, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi için planlı eğitim takvimi içerisinde size uygun ISO 45001 baş denetçi eğitimine başvuruda bulunarak 2000 TL + KDV karşılığında denetçi sertifikasına sahip olabilirsiniz.

ISO 27001:2017 bilgi güvenliği yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi eğitimlerimiz için katılım ücreti 2750 TL + KDV'dir.* Bilgi güvenliği giderek daha çok önem kazanmakta olan yönetim standartlarından biridir.

ISO 50001 enerji yönetim sistemi baş denetçi eğitimleri

Enerji verimliliği konusunda kılavuz standard ISO 5001 için baş denetçi olmak istiyorsanız kurs kayıt fiyatı 3000 TL + KDV'dir.*

*Kurs fiyatları bilgi amaçlı olup değişkenlik gösterebilir.

WhatsApp