ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • 0541 678 36 19 - 0546 678 36 19 - 0553 205 39 41
  • info@adlbelge.com
CE Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
VEGAN Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 27001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 45001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  

Dışarıdan Bakabilmek

Kalite yönetim sistemi belgelendirme denildiğinde görüşmelerimiz çoğunlukla içeriden bakan iş sahipleri ya da ortakları ile oluyor. Tabi işin diğer yönü de iso 9001 belgesi kavramına dışarıdan bakabilmek. İçerinden bakan birine dışarıdaki görünümü anlatabilmek bazen hızlı bazen yavaş gelişebiliyor. Çoğu firma konuya içeriden veya dışarından bakma olarak görmüyor konuyu. Daha çok iso 9001 belgelendirmeye odaklanılıyor. Dolayısıyla tam olarak iso 9001 algısal olarak sürekli askıda kalmış oluyor.

Tabi nadiren konuya hakim olan firma sahipleri çıksa da çoğunlukla yönetici pozisyonunda bulunan müdürlerin konuya yaklaşımı daha bilimsel bir düzeyde oluyor. Bunda üst düzey yöneticilerin çok daha fazla sayıda firma ve kalite yönetim sistemi tecrübelerinin etkisi yadsınamaz.

Zamanı iyi yönetmek işi doğru yöne taşımakta zaten bu yöneticilerin yüklendiği sorumluluklar arasında oluyor. Bu sistemin kesinlikle doğru bir yaklaşım olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nede olsa her işi ustasına bırakmak gerekiyor. İş dünyasında usta yani “Profesyonel olmak” uzun vadeli ve çok sayıda sektörde çalışmış olmayı gerektiriyor.

İş sahiplerinin çoğunun aynı sektörde ömür yedikleri düşünüldüğünde neden CEO kavramının öne çıktığı daha net anlaşılıyor.

WhatsApp