ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • 0541 678 36 19 - 0546 678 36 19
  • info@adlbelge.com
CE Belgesi [medikal] Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 13485 Sertifikası Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 27001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 45001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  

ISO 9001 Belgesi Ümraniye

Ümraniye ISO 9001 belgesi kalite çalışmalarından önce kısa bir bilgi olması adına ilçemizi tanıyarak konuya girelim. Ümraniye Anadolu yakasının en büyük ilçesi olup İstanbul genelinde en büyük 3. ilçedir. Ümraniye adı eskinden her yanı ormanlık alan olduğu ve yağış alma miktarı yüksek olduğundan “Ormaniye” olarak adlandırılmaktaydı. Bu isim zamanla değişime uğramış (tıpkı Ümraniye gibi) dolayısı ile Ümraniye halinde günümüze ulaşmıştır. Ümraniye sanayileşmeden ziyade kentleşmesi ile örnek olabilecek nitelikte İlçelerdendir. Kentleşme açısından hızla gelişen ve değişen yüzü ile Ümraniye nüfusu en hızlı artan bölgeler arasında yer almaktadır.ISO 9001 Belgesi Ümraniye Belediyesi

Ümraniye ISO 9001 belgesi kalite yönetim sistemi açısından daha çok Ümraniye Belediyesinin öncülük etmekte olduğu kalite yapılanmasını sürdürmektedir. “Ümraniye’de ISO 9001 belgesi” gibi kalite yönetim sistem belgeleri vermekte olan belgelendirme firmaları olmakla birlikte daha çok çoğunluğunu halkın oluşturduğu belediyeye bağlı kurumsal bir yapı olarak hareket etmektedir. Kültürel çalışmalarda aktif olan “Ümraniye belediyesi kalite yönetim sistemleri konusunda” da aynı hareketliliği göstermektedir. Belediye olarak uygulanmakta olan ISO 9001 belgesi Ümraniye’nin her alanına aktif olarak kentsel “Kalite Olgusu” katmaktadır. Buradan ileri görüşlü sorumluluk sahibi bir belediye yönetim olduğu anlaşılan Ümraniye ilçesi, tüm alanlarında ISO 9001 kalite yönetim sistemine ait gerekliliklerini yerine getirdiği gözlenmektedir.

Kalite Misyonu olarak Ümraniye; “Huzur ve Refah İçinde Yaşanan Şehir” olarak tanımlanmıştır. Bugün Ümraniye’ye gidenlerin ilk dikkatini çeken husus gerçekten Ümraniye’nin huzurlu ve suç oranı düşük bir ilçe olmasıdır. Sakin bir kalabalığa sahip Ümraniye ISO 9001 Kalite sistemini her adımda uygulayarak gerekli denetimleri başarıyla geçerek kalite yönetim sistem belgesini almaya hak kazanmış, bununla yetinmeyip kaliteyi halka doğrudan yönlendirmeyi prensip edinmiştir.

Halk için yöneticilik yapmakta olan yönetim sistemi esaslı belediye anlayışı kalite hedeflerini bu doğrultuda gerçekleştiren bir Belediye Yönetimi sayesinde mümkün olmuştur. Ümraniye’de ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sisteminin ürün bazlı değil hizmet bazlı olduğunu açıkça gösteren bir yapı ilçeye doğru şekilde entegre edilmiştir. Bununla birlikte Ümraniye’de mevcut problemlerin yönetim ile değil alan darlığı nedeniyle özellikle ilçe merkezinde yığılan trafik olduğu söylenebilir. Buna rağmen gayet sakin ve huzurlu çoğul sakinlik ortamını oluşturmakla kalmayıp her yerinde geliştirmeler yapılan ilçe, halende geliştirilmekte ve ISO 9001 belgesi açısından bakıldığında kontrollü bir kalite yükselişi sürekli olarak sağlanmak ve korunmaktadır.

Ümraniye Belediyesi Resmi Web Sitesi

Ümraniye Belediyesi ISO 9001 Vizyon Misyonunu Görmek İçin

Ümraniye Belediyesi ISO 9001 Organizasyon Şeması İçin Tıklayınız

Ümraniye Hakkında Detaylı Bilgi İçin

Ümraniye ISO 9001 Belgesi

WhatsApp