ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • ADL Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi
  • 0541 678 36 19 - 0546 678 36 19 - 0553 205 39 41
  • info@adlbelge.com
CE Belgesi [medikal] Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 13485 Sertifikası Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 27001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  
ISO 45001 Belgesi Nedir Nasıl Alınır?  

Ankara ISO 9001 Belgesi

Ankara ISO 9001 belgeli içme suyu ile halkına çeşmeden temiz, içilebilir su sağlayabiliyor. ASKİ, Ankara’da içme ve kullanma suyu ihtiyacının temini, suyun taşınması, arıtılması, atık suların kontrolü ve arıtılması, yağmur sularının kontrolü ve uzaklaştırılması konusunda ISO 9001 belgesi Ankara alarak su konusunda yüksek standartlar da hizmet vermeye başladı. İstanbul için ise maalesef durum aynı değil. Hatta uzun vadede bile çeşme suyunun İstanbul halkınca içilemeyeceği öngörülüyor. Ankara ISO 9001 belgesi ISO 9001 Ankara.

Ankara iso kalite belgesi açısından da Ülkemizin başkenti sayılabilir. Çünkü en eski devlet kurumlarıda Ankara’ da yer almaktadır. ISO 9001 kalite yönetim sistemini en eski uygulayan kurumlar arasında devlet kuruluşları olduğunu düşünürsek Ankara’ nın neden ISO 9001 konusunda diğer iller arasında farklı bir konuma sahip olduğunu da görebiliriz.Başkent’in içme suyu, dünya standartlarındaki su kalite ve kontrol laboratuvarların da arsenik, manganez, amonyak, sülfat ve demir gibi maddelerin de aralarında bulunduğu 47 parametrede kimyasal ve bakteriyolojik analizden geçiriliyor. Analiz sonuçları ASKİ’nin resmi internet sitesinde günlük olarak yayınlanıyor.

Bu sayede Ankaralı gönül ferahlığıyla çeşmeden sağlıklı ve ucuz su içebilirken, İstanbullular damacana sipariş etmeye devam ediyor. Bu da İstanbullu için artı bir masraf demek. Oysa yaşam kalitesi yüksek kazançla değil, ucuzlukla belirlenmesi gereken bir durumdur. Ankara iso 9001 belgesi aldığı suyu bedava dağıtmıyor. Ama tonlarca suyu halkına damacana fiyatına tahsis ediyor. İstanbullu, suyu yoğurda karıştırıp ayran yapmaya bile kıyamazken, Ankaralı limonata yapıp mahalleliye dağıtıyor. Ankara ISO kalite belgesi veren firmalar Adl Belge için iletişim 0541 678 36 19.

Ankara oldukça eski tarihiyle (hititlere kadar dayanan) kalite hususunda tarihi açıdan da oldukça önemli bir yere sahip görünmektedir. Yüksek konumu, rakımı dzeni seviyesinden yüksekte ve Türkiye’ nin neredeyse ortasında bulunuşu kalitenin kalbinin de burada atmasını sağlamıştır. Ayrıca ülkemizin tek resmi Akreditasyon kuruluşu Türk Akreditasyon Kurumunun da Ankara ilinde yer aldığı unutulmamalıdır.

İnsanlar, eski çağlardan günümüze sadece su kaynaklarının olduğu bölgelerde konuşlanmışlardır. Su, tüm canlılar için yaşamsal bir ihtiyaçtır. Ancak dünya kurulduğu günden bugüne su, tüm canlılar için çoğu zaman sorun olmuştur. Su kaynaklarından nispeten daha yoksun bölgelerde yaşayan her canlı (insan ırkı da dâhil) suyu daha az kullanacak yöntemler geliştirmek zorunda kalmıştır. Su canlıları, başta amonyak olmak üzere vücutlarında biriken artık maddeleri, bulundukları ortamda su bol olduğundan hemen süzerek atabilirler. Karada ise suyun minimum düzeyde kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle insanlar ve karada yaşayan diğer canlılar bir böbrek sistemine sahiptirler. Böbrekler sayesinde amonyak üreye çevrilerek depolanır ve atımında minimum düzeyde su kullanılır.

Gelelim günümüze, sanki çok az su varmış gibi yaşamaya, böbreklerimizi kullanmaya devam ediyoruz. Sanki diyorum, çünkü o çağlardan bugüne çok şey değişti. Şaka bir yana bilim ve teknolojinin hayatımıza girmesiyle, bir zamanlar imkânsız görülen pek çok şey bugün artık kolay hale geldi. Ancak bunca ilerlemeye rağmen halen içme suyu için damacana su siparişi vermek ve bunun için para ödemek zorunda kalan biz İstanbulluların kaderi ise hiç değişmedi. Ankara’da ISO belgesi veren firmalardan Adl Belge’ ye hemen ulaşmak için 0541 678 36 19 numaraları telefondan iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp